Jak pomóc

 ADOPCJE

Najlepszą formą pomocy zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja. Żadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na drugie, lepsze życie!

Pamiętaj jednak, że adopcja psa lub kota to duża odpowiedzialność, dlatego ważne jest, aby decyzja o przygarnięciu do siebie zwierzaka była przemyślana. Pamiętaj, że bierzesz sobie przyjaciela na jego całe życie.

Jeśli uważasz, że jesteś gotowa/y na adopcję psa/kota koniecznie zajrzyj do naszej galerii psów i kotów, odwiedź nasze schronisko i poznaj swojego przyjaciela na całe życie.

A może ktoś z Twoich znajomych chciałby przygarnąć zwierzaka?

Koniecznie skontaktuj go z nami: ewuleczka1@wp.pl

ZBIÓRKI

Możesz zorganizować zbiórkę żywności lub innych rzeczy w Twojej szkole czy pracy, a uzyskane tą drogą środki przekazać zwierzętom ze schroniska.

DOMY TYMCZASOWE

Jeśli z jakiś przyczyn nie możesz zaadoptować psiaka lub kota na stałe a umiesz się nimi zajmować, zaoferuj zwierzakowi dom tymczasowy, dopóki nie znajdzie swojego stałego, prawdziwego domu.

Więcej informacji znajdziesz w dziale „Domy tymczasowe”

WOLONTARIAT

Zostań wolontariuszem w naszym bądź najbliższym sobie schronisku.

Więcej informacji znajdziesz w dziale „Wolontariat”

 BEZDOMNE ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS

Rozejrzyj się wokół, czy gdzieś blisko Ciebie nie żyje na ulicy jakiś bezdomny pies lub kot, który bardzo potrzebuje Twojej pomocy. On nie umie Ci tego powiedzieć, nie umie Cię o nią poprosić – to Ty musisz go dostrzec. Daj mu choćby coś do jedzenia lub trochę wody.

Jeśli wiesz, że w jedno miejsce przychodzi regularnie zadbaj o to, by zawsze miał, co zjeść; w lato wystaw mu miskę wody. Jeśli masz pewność, że jest zwierzęciem bezdomnym postaraj się znaleźć mu nowy dom. Poszukaj pomocy w fundacjach zajmujących się pomocą zwierząt lub przywieź do najbliższego schroniska.

Nie przechodź obojętnie obok samotnie biegnącego psa. Może właśnie zgubił się komuś? Sam nie znajdzie drogi do domu – pomóż mu! Jeśli nabrałeś juz pewności, że nigdzie nie ma właściciela, przygarnij go, następnie rozklej w okolicy ogłoszenia z informacją o znalezionym psie. Zamieść ogłoszenia w Internecie.

Jeśli nie możesz przygarnąć znalezionego zwierzaka, przytrzymaj pieska i zadzwoń po Straż Miejską mst. Warszawy pod numer 986 (jeśli znalazłeś pieska w Warszawie) lub skontaktuj się z najbliższym schroniskiem lub ze Strażą dla Zwierząt: Wałbrzych (tel. 787 546 871) Warszawa (tel. 223 535 060) )

Człowiek udomowił sobie zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny, także za te bezdomne. Jeśli Ty mu nie pomożesz, to, kto…. ?

EDUKACJA

Im większa wrażliwość społeczna i wiedza o problemach zwierząt, tym mniej niechcianych stworzeń trafi do naszego schroniska. Dlatego apelujemy:

• Nie rozmnażaj zwierząt do tego nie przeznaczonych!

• Sterylizuj i kastruj wszystkie stworzenia niehodowlane!

• Nie napędzaj popytu na psy „rasowe – nierodowodowe”, jeśli nie zależy Ci na rodowodzie wybierz psa ze schroniska!

• Nie kupuj zwierząt na targach, bazarach, giełdach i wszelkich miejscach do tego nie przeznaczonych!

Pomóżmy im uwierzyć, że człowiek to brzmi dumnie. Nie zmienisz całego świata, tak jak i nie uratujesz wszystkich psów, ale jeśli pomożesz jednemu psu, odmienisz całkowicie jego życie.

One czekają…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA