Jeżyk i Pchełka

Jeżyk i Pchełka to wspaniała para przyjaciół, która rozkochuje w sobie każdego, kto tylko ich pozna. Jeżyk jest kotem w wieku około 3 lat, Pchełka natomiast ma około roku. Od samego początku uwielbiają spędzać razem czas.
Pchełka lubi zabawę, ochoczo reaguje na poświęconą jej uwagę, ale też potrafi sama zająć się sobą – bawi się przeznaczonymi dla niej zabawkami. Ganiając za wędką cichutko pomiaukuje tak, że mięknie serce. Jest specjalistką w łapaniu much i innych latających stworzeń. Bardzo lubi być w obecności człowieka, często się ociera i domaga miziania. Ciężko wyobrazić ją sobie bez mruczenia.
Jeżyk jest bardziej statecznym kotem, lubi bawić się wędką, byle nie za dużo:) Jego domeną jest bycie mizianym 🙂 Chętnie kładzie się na kolanach i na nich też zasypia. W jego towarzystwie można zapomnieć o całym świecie i spędzać godziny na głaskaniu go. Jeżyk zaczyna mruczeć właściwie już od pierwszego dotyku, a czasem wystarczy mu sam widok człowieka 🙂

Pchełka i Jeżyk uwielbiają być blisko siebie, często można je zastać jak śpią w siebie wtulone. Kiedy poświęca się któremuś z nich uwagę, drugi zaraz jest w pobliżu, żeby sprawdzić co się dzieje. Kiedy jeden kładzie się na kolanach i oddaje błogiemu mizianiu, drugi kładzie się obok i również czeka na głaskanie. Kotki są nierozłączną parą przyjaciół, dlatego szukamy im wspólnego domu – rozstanie byłoby dla nich zbyt ciężkie.

Niestety Jeżyk i Pchełka mają dodatnie testy FelV, Fiv ujemne, dlatego nie mogą przebywać wśród zdrowych kotów. Białaczka kotów osłabia układ odpornościowy i powoduje wolno przebiegającą infekcję, sprawiając, że zakażony kot jest podatny na inne choroby, jednak zapewniając mu spokojny, bezstresowy dom, możemy wpłynąć na łagodniejsze przejście tego schorzenia. W Fundacji, gdzie kotów jest wiele, niestety nie jesteśmy w stanie poświęcić im wystarczająco dużo czasu. Szukamy dla nich dobrego człowieka, który zapozna się z ich chorobą, a jednocześnie zakocha się w nich po uszy (miłość pojawia się od pierwszego wejrzenia). Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto da im szansę na ciepły i kochający dom, którego tak bardzo potrzebują.

Koty są wysterylizowane, zaczipowane, zaszczepione i odrobaczone.

Chcemy znaleźć dla nich dom najlepszy z możliwych, dlatego też ze względów bezpieczeństwa nie wydajemy kotów do domów wychodzących, wymagamy zabezpieczenia balkonu i chociaż jednego okna.

Zainteresowanych adopcją prosimy o wypełnienie ankiety Ankieta adopcyjna

Skontaktujemy się po jej odczytaniu .
Kontakt : 695 152 601
Istnieje możliwość poznania na żywo – przebywa na warszawskiej woli.

Wesprzyj słowem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.