Czesia

Czesia została odłowiona na parkingu tirów w Piotrkowie Trybunalskim. Miała wrócić po zabiegu kastracji, jednak plany zmieniły się i kotka została w Fundacji. Wszystkie koty z jej stada znalazły dom, więc nie było mowy by wypuścić ją samą:(. Od początku dała się poznać jako nieufna, niechętna kontaktu z człowiekiem. Całymi dniami ukrywała się, nie wychodziła nawet na jedzenie. Odważyła się poleżeć na widoku tylko wtedy, kiedy człowieka nie było w pobliżu. Jednak od pewnego czasu z radością patrzymy jak Czesia zmienia się. Jest bardziej wyluzowana, już nie patrzy na człowieka jak na wroga, a raczej zaczyna ją ciekawić. Często widzimy ją leżącą na drapaku, czy na kocyku. Jeszcze długa droga do przełamania jej lęków, ale Czesia z pewnością zrobiła duży krok naprzód.

Świadomy opiekun powinien wiedzieć, że Czesia nie jest kotem, który od razu wskoczy na kolana i da się wygłaskać. Do tego potrzeba czasu i pracy. Przez pierwsze dni a nawet tygodnie może się ukrywać, na pewno będzie przerażona i zdezorientowana.

Głęboko wierzymy, że gdzieś na świecie jest ktoś, kto da szansę Czesi i podaruje jej wymarzony dom.

Chcemy znaleźć jej dom, który będzie potrafił pracować z nieufną kotką, poświęci jej czas i da jej możliwość otworzenia się.
Pragniemy nadmienić że córka kotki – dokładnie tak samo nieufna, w nowym domu otworzyła się dosłownie w miesiąc – dziś jest ogromną pieszczochą. Jesteśmy pewni że z Czesią byłoby podobnie. W fundacji mieszka naście kotów – nie mamy możliwości zapewnić jej takich warunków jakie miałaby w domu.
Po adopcji służymy radą i jesteśmy do dyspozycji.

Czesia jest zdrowa – po zabiegu sterylizacji , odrobaczona, zaszczepiona przeciwko chorobom zakaźnym, testy Fiv/FelV ujemne. Została również zaczipowana .Posiada swoją książeczkę zdrowia.
Kotka korzysta z kuwety, ma dobre relacje z kotami – pozbawiona agresji, zachęca do zabawy.

Chcemy znaleźć dla niej dom najlepszy z możliwych, dlatego też ze względów bezpieczeństwa nie wydajemy kotów do domów wychodzących, wymagamy zabezpieczenia okien i balkonu.

Zainteresowanych adopcją prosimy o wypełnienie ankiety Ankieta adopcyjna

Skontaktujemy się po jej odczytaniu .
Kontakt : 695 152 601
Istnieje możliwość poznania na żywo – Przebywają na warszawskiej woli.

Wesprzyj słowem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.